Čokoládová pěna s kokosovým mlékem

Hutná a krémová čokoládová pěna s kokosovým mlékem, která je úplně bez laktózy a bez syrových vajec. Zaručeně jí potěšíte všechny čokoládomily.

Před přípravou samotného receptu si přečtěte moje rady, aby vám vznikla ta nejlepší a nejkrémovější čokoládová pěna. Recept obsahuje všehovšudy 5 ingrediencí, a proto je důležité, abyste použili co nejkvalitnější suroviny. 

 • Čokoládová pěna stojí a padá na dobré čokoládě, proto ji vybírejte opravdu pečlivě. Já už několik let používám 70%  belgickou čokoládu Callebaut, můžete ale použít i jiné druhy čokolády s vysokým obsahem kakaové hmoty.  Hlavní je, aby vám ta konkrétní čokoláda chutnala. A vyhněte se, prosím, čokoládám na vaření.
 • Kokosové mléko a smetanu získáte tak, že necháte velkou plechovku (nějakých 400 ml) kokosového mléka přes noc v lednici. Oddělí se tuhá bílá část (kokosová smetana) a tekutá průzračná nebo mléčně bílá část (kokosové mléko).  Při přípravě tohoto receptu jsem použila kokosové mléko značky Albert.
 • Sušené květy, které používám na ozdobu, kupuji v Sonnentoru. Mají buď samotná růžová poupátka nebo různé směsi čajů, že kterých kytičky vybírám (jako Popelka).
 • Tato dávka vám vystačí na 4 velké nebo 6 menších porcí pěny. Díky kokosové šlehačce je pěna hutná a pořádně sytá.

Čokoládová pěna s kokosovým mlékem

(4 - 6 porcí)

 • 130 ml kokosového mléka (tekutá část)
 • špetka soli
 • 1 plátek želatiny
 • 150 g 70% čokolády
 • 250 g kokosové smetany (tuhá bílá část)
 • 1 lžíce medu (podle chuti, lze úplně vynechat)
 • jedlé sušené květy na ozdobu
 1. Do hrnce dejte kokosové mléko a špetku soli. Na mírné teplotě zahřívejte, dokud není mléko velmi horké - ale nemělo by vařit.
 2. Plátek želatiny namočte do ledové vody a nechejte 5 - 10 minut nabobtnat.
 3. Čokoládu nalámejte na kousky, přidejte nabobtnanou želatinu a zalijte horkým kokosovým mlékem (pozor, pokud želatinu zalijete vroucím mlékem, úplně ji tím zničíte a pěna vám ztuhne o něco méně). Nechejte minutku odstát a pak promíchejte metličkou do hladkého krému. Nechejte vychladnout při pokojové teplotě a sem tam promíchejte, trvá to asi 30 - 60 minut.
 4. Tuhou část kokosové hmoty (kokosovou smetanu) nechejte vychladit v lednici a poté ji s medem vyšlehejte. Dejte tomu pár minut, aby ve "šlehačce" nebyly nerozšlehané hrudky.
 5. Ve chvíli, kdy čokoládová směs dosáhne pokojové teploty a začne lehce tuhnout, do ní pomocí stěrky velmi pomalu vmíchejte kokosovou smetanu. Vznikne vám lehká, nadýchaná světle hnědá pěna.
 6. Čokoládovou pěnu rozdělte do skleniček a nechejte ji dvě hodiny chladit v lednici. Před podáváním ozdobte sušenými kytičkami nebo ovocem (v zimě je skvělé to lyofilizované, v létě čerstvé bobulovité).

Podcast o Švédsku a lásce k pečení

Povídám o švédských tradicích, pokrmech a sladkostech – a že jich je spousta. Tak si jako praví Švédi dejte hrnek dobré černé kávy a pojďte se zaposlouchat do mého vyprávění.

Podcast Děvče u plotny