O mně

Jsem Kristina, děvče u plotny, které rádo peče. Se svým mužem, dvěma dětmi a čtyřnohým basenjim bydlíme ve Znojmě. Odtud posílám do světa svou lásku k pečení.

K pečení mě přivedla babička. Když jsem byla ještě malé děvčátko, sledovala jsem, jak jí pod rukama vznikají krásné dorty a všemožné jiné dobroty. A už to se mnou zůstalo. Když mi bylo patnáct, začala jsem se plést mamince v kuchyni a zkoušela své první recepty.

Blog Děvče u plotny jsem založila v září 2012 na popud kamarádky, která se ptala, proč vlastně nepíšu o jídle, když stejně pořád peču. Jí také vděčím za krásné jméno blogu. Tehdy jsem upekla obrovský čokoládový dort , bratr mě vyfotil mou zbrusu novou zrcadlovkou a já jsem hrdě publikovala svůj první recept.

V té době jsem studovala obor Skandinávská studia na Masarykově univerzitě v Brně. V létě 2013 jsem na tři čtvrtě roku odjela do Švédska hlídat děti. Tam jsem zdokonalovala své znalosti švédštiny a objevila taje místních receptů a kaváren. Od té doby najdete na blogu spoustu ryze švédských a Švédskem inspirovaných receptů.

Po návratu do Brna jsem v lednu 2014 začala péct dezerty pro brněnské Bistro Franz. V září téhož roku jsem začala navštěvovat rekvalifikační cukrářské kurzy a na jaře příštího roku jsem se oficiálně stala slečnou cukrářkou. Své zkušenosti jsem shrnula v článku Jak se stát cukrářem.

Ke konci roku 2015 jsem po dlouhých měsících zařizování a budování otevřela v Brně vlastní cukrářskou provozovnu a o dva roky později ji zase zavřela (napsala jsem o tom článek Děvče u plotny zavírá svou provozovnu). Jsem za tuto zkušenost ráda, protože vím, kolik úsilí za každým dortem stojí. Vlastní provozovna byla můj velký sen a kdybych ji neotevřela, vždycky by to ve mně tak nějak hlodalo.

Na podzim 2018 jsem vlastním nákladem vydala svou FIKU, sladkou švédskou kuchařku, která v sobě spojuje mou lásku k pečení a ke Švédsku.

O pět let a dvě děti později vychází v roce 2023 má druhá kuchařka Dorty plná těch nejlepších receptů, jaké i umím představit.

Všechny fotografie na blogu jsou mé vlastní a fotím je fotoaparátem Canon 70D a objektivem Canon 50mm nebo iPhonem.

Pracujte se mnou

Mám spoustu zkušeností s pečením, vytvářením vlastních receptů, focením jídla, tvorbou sociálních sítí a vydáváním kuchařek vlastním nákladem, které vám ráda předám.