Jít k hlavnímu obsahuNahoru

Kuchařské knihy

FIKA

FIKA, sladká švédská kuchařka tvoří průřez těmi nejtradičnějšími švédskými recepty. Od mandlového dortu krále Oscara II. a čokoládového koláče kladdkaka, přes princeznin dort prinsesstårta, skořicové šneky kanelbullar, až po švédské perníčky pepparkakor. Moje kuchařka provoní váš domov skořicí a kardamomem.

Zjistíte, co je to přestávka na kávu zvaná fika, jak se slaví švédský slunovrat midsommar, jak vypadá pravý vánoční stůl julbord a mnoho dalšího. Pojďte se s mými lahodnými recepty přenést do Švédska!

Kuchařka je rozdělená na čtyři roční období, doplňují ji mé fotografie a ilustrace. Najdete v ní přes 70 receptů. O tom, jak kuchařka vznikala, si můžete přečíst na blogu.

Kuchařka vychází na podzim 2023

DORTY

Kuchařka DORTY je plná těch nejlepších receptů na dorty, které znám. Je plná podrobně popsaných rad, aby se vám dorty vždycky povedly a doplněná mými něžnými fotografiemi. Najdete v ní také povídání o surovinách a potřebném cukrářském vybavení, návody na sestavení dortů doplněné fotkami, vysvětlení cukrářských termínů, se kterými si možná nevíte rady a recepty na dva bezlepkové korpusy, abych o potěšení z dortů nepřipravila nikoho z vás.

Kuchařku jsem napsala tak, aby s ní zvládl upéct dort opravdu každý. Aby v ní ten, kdo péct umí, našel inspiraci. A aby posloužila jako velmi podrobný a jednoduše popsaný návod tomu, kdo s dorty tolik zkušeností nemá. Receptem vás provedu doslova krok za krokem, vlastně to bude, jako bych téměř stála vedle vás. Pečení dortů se pro vás stane radostí, uvidíte!

Kuchařka vychází na podzim 2023

O mně

Jsem děvče u plotny, které rádo peče. Foodblogerka se slabostí pro Švédsko. Cukrářka a autorka FIKY, sladké švédské kuchařky.

Chci vědět více

Pracujte se mnou

Jsem Kristina Lund, autorka foodblogu Děvče u plotny, který píšu od roku 2012. Mám zkušenosti s tvorbou receptů, fotografií a foodstylingem.

Pojďme se potkat