Hledá se provozovna. Zn. Pomůžete?

Udála se toho spousta od té doby, co jsem si jako dvacetiletá slečna začala psát blog o pečení. Blog je krajší, neb jsem si našla muže, který mi s ním pomohl. A taky mi ochotně pomáhá všechno sníst, ale to jen tak mezi námi.

Stala jsem se vzdělanější, co se webových technologií týče. Facebooku jsem se bránila zuby nehty, ale nakonec jsem se rozhodla jít s dobou, neb díky němu o mně vůbec někdo ví. Teď už mám i Instagram a svůj vlastní Youtube kanál na kterém jsou, ehm, celá tři videa! Jen ten foťák mám pořád stejný, ještě to se mnou táhne. A abych nezapomněla, dostala jsem od čtenářů pár nabídek k sňatku, přesněji dvě.

Asi před rokem, rokem a půl mi najednou došlo, že pečení je to, čemu se chci věnovat. Co naplat, že jsem slečna bakalářka? Dala jsem se na cukrařinu. Protože na nic jiného se vlastně ani nehodím. A tak jsem cukrářka, co mluví švédsky.

Prvním krokem mé kariéry bylo zjištění, že se můžu stát cukrářkou. Tedy mít na to papír, protože to je v naší administrativou prolezlé zemi třeba. Zjistit, že někde funguje něco jako rekvalifikační kurzy byl taky kumšt. Ale už jsem v suchu, čeká mě poslední zkouška a za chvíli už budu mít to živnostenské oprávnění ve své ladné cukrářské ručce. Kdybyste to náhodou ještě nečetli, jednou už jsem psala o tom, jak se stát cukrářem.

Hledá se provozovna. Zn. Pomůžete nám s hledáním?

A teď to nejdůležitější. Máme s mým mužem ideu, ba i koncept. Chceme si něco otevřít. Hledáme vhodný prostor, ve které si otevřeme provozovnu. Já budu péct, on mi to bude manažerovat.

Prošli jsme už nespočet prostorů k pronájmu, ale žádný se nám moc nelíbil. Anebo líbil, ale nelíbila se nám cena. Po Brně chodíme s očima otevřenýma a hledáme, kde se co pronajímá. Zatím však marně.

Hledáme něco jako nepoužívanou prádelnu někde ve vnitrobloku starého domu a tu si přebudujeme na provozovnu, kde se bude celé dny jen péct. Avšak má to pár háčků. Největším problémem jsou stavební úpravy, které musí povolit stavební úřad. Prostor se musí přebudovat asi na šest malých místnůstek. Což zároveň znamená, že to chceme pronajmout na hodně, hodně dlouho. A taky nájem mi dělá starosti, takže by měl být tak akorát vysoký, abychom si na něj zvládli vydělat.

A až dostuduju a jestli všechno půjde jako po drátkách, pronajmeme si malou cukrárničku někde v centru. Budou v ní kytičkované tapety. A budeme mít i krásné tašky a proužkované nálepky a spoustu modrých mašlí na převazování krabic. Ale hlavní, hlavní budou ty dorty.

Ovšem najít takový prostor pro provozovnu, jaký si představuju, je věc zdánlivě nemožná. A proto jsem si říkala, jestli třeba o něčem nevíte? Pokud ano, dejte mi vědět na kristina@devceuplotny.cz

P.S. Většina obrázků pochází z Pinterest.

DORTY & FIKA, sladká švédská kuchařka

Moje kuchařky jsou plné těch nejlepších receptů, které znám.

Objednávky kuchařek Dorty a Fika