Naše nové doma

Spousta z vás jistě ví, že jsme už nějakou domu hledali nové místo k životu. A našli jsme! Na jaře jsme koupili historický byt kousíček od historického centra Znojma, kde už měsíc bydlíme. Je nám tu krásně.

Tento článek je sponzorovaný internetovým obchodem ČistéDřevo.cz, který nám věnoval spoustu (převážně) dřevěných doplňků do domácnosti. Kdyby vám něco padlo do oka, v textu najdete prokliky na některé darované produkty. A já moc děkuju za podporu mého blogu!

Naše rodina se skládá z mého muže, mě, našich dvou dětí Jeníčka a Elsy a psa. Dosud jsme žili v Brně v bytě 2+kk na 60 m2, kde nám už bylo dost těsno. V jednom kuse jsme o sebe zakopávali, všude byly věci...určitě si to dovedete představit.

Dlouho, snad několik let, můj muž sledoval nabídky realitních kanceláří, ovšem bez úspěchu. Nedříve jsme zvažovali stavbu free domku někde ve vesničce u lesa, pak jsme hledali domek k rekonstrukci v Brně, dívali jsme se i po bytech, ale nic. Brno, kde závratně stoupají ceny nemovitostí a nabídka je nuzná, nám nebylo nakloněno. 

Jednoho večera mi manžel poslal inzerát bytu, který úplnou náhodou našel ve Znojmě. On sám pochází z vesničky v okolí, a tak kousíček od nás bydlí jeho rodina. Další den jsme šli na prohlídku, ze které jsem odcházela úplně očarovaná celým tímhle prostorem. V pondělí proběhla druhá prohlídka a v tu chvíli jsme podepsali smlouvu. 

A tak tu teď bydlíme. A já mám všechno, co jsem kdy mohla chtít. Krásný, čistý prostor, vysoké stropy, dřevěné parkety, okno v koupelně a spoustu úložného prostoru. Naše nové doma. Pojďte se se mnou podívat!

Náš nový byt má 110 m2 a skládá se z předsíně, kuchyně, koupelny, záchodu a tří velkých pokojů. Před nastěhováním jsme nechali zbrousit a přelakovat původní 120 let staré parkety a malovalo se. Víc toho nebylo třeba. Což je pro mě a mého muže ideální, ani jeden z nás není typ, co by se chtěl pouštět do velkých rekonstrukcí.

V předsíni jsou na modro natřené historické skříně, které dám dávají spoustu úložného prostoru. V jedné máme kabáty, čepice a boty. Ve druhé jsou všechny mé kreativní serepetičky uskladněné do krabic a dřevěných bedýnek, protože mám ráda pořádek. Další je na technické věci a kabely (doména mého muže). Naproti nim je lavice na obouvání bot, dřevěný věšák na kabáty a na skříni visí malý věšák na dětské svršky.  Na parapetu máme dřevěnou misku na klíče.

Kuchyň je moje království a je obrovská! Snad dvakrát taková, než co jsme měli v brněnském bytě. Na jedné straně jsou dřevěné skříňky až ke stropu, které skrývají všechno nádobí a také v nich mám všechny suroviny na pečení a vaření. Dlouho jsem toužila i po hmoždíři a konečně jeden mám. 

Na druhé straně kuchyně je plynový vařič a velká pracovní plocha. Linka skrývá hluboké šuplíky, tam máme hrnce, pánve, příborník, pomůcky na pečení, třeba váleček na těsto z olivového dřeva, utěrky, misky a krabičky... a přesto mi ještě pár šuplíků zůstalo volných, prostoru je tu opravdu habaděj.

Poslední stěnu zabírají vestavěné police, které ukrývají lednici s mrazákem, pračku se sušičkou, troubu a mikrovlnku. Ve zbylých policích mám formy na pečení, svůj KitchenAid, úklidové prostředky a lékárničku.

Největší ze tří pokojů je obývací pokoj s jídelním stolem. Má vstup na malý balkon, kam snad v létě přibude lavice k sezení. Do obýváku jsme pořídili velký dubový stůl a dubové židle a já se těším, až tu budu hostit všechny své blízké. 

Ve druhém koutě je pohovka a u balkonového okna mají děti svůj koutek s hračkami a knížkami. Máme tu dřevěnou kuchyňku, bedýnku s knížkami a dva proutěné koše s hračkami - v jedné jsou všechna Jéňova auta a ve druhé kostky. Hračky se samozřejmě po většinu dne vyskytují na ploše celého bytu, ale pro účel fotky jsem je posbírala.

Druhý pokoj je prozatím ložnice, v budoucnu dětský pokoj. Vybrali jsme tak velkou postel, abysme se do ní pohodlně vešli i s dětmi, které s námi spí. Až odrostou, postel přestěhujeme do třetího pokoje (to bude budoucí ložnice, ale momentálně slouží jako pracovna mého muže). 

Ještě nejsme úplně zařízení, to je vám asi jasné. V obývacím pokoji schází knihovna a nejspíš malá komoda, sháníme další šatní skříň, necháme opravit myčku a celé to tu potřebuje trochu zazelenit pokojovkama. Ani takto uklizený prostor není pravidlem, ale na fotky jsem si všechny nepatřičné předměty dovolila odsunout ze záběru.

Tak tedy bydlíme. Mám pocit, že každý má dost svého osobního prostoru, že ubylo konfliktů mezi dětmi, že každá věc může mít své řádné místo a pořádek se mi díky tomu snadněji udržuje. Taky se mi líbí jednoduchá béžovo-bílá barevná paleta celého bytu, působí na mě klidným dojmem.

A nebude nám po Brně smutno? To víte, že chvílema určitě bude. Po přátelích, dobrých podnicích a ruchu velkoměsta. Znojmo však není na konci světa, a tak můžeme do Brna kdykoli zajet na návštěvu. 

Děkuju, že jste dočetli až sem a ještě jednou děkuju eshopu ČistéDřevo.cz, který nám pomohl byt zařídit. 

Newsletter Děvčete u plotny

Přihlašte se k mému newsletteru plnému střípků z mého každodenního života, který vám dorazí jednou za měsíc. A taky dostanete 10% slevu na nákup v mém e-shopu.

Odesláním formuláře souhlasím, že Děvče u plotny uloží a zpracuje mé údaje. Svůj souhlas i odběr novinek můžu kdykoliv zrušit.