Chia pudink s banánem

Děvče u plotny má jednu tetičku, která se dala na vitariánství. Jeli jsme ji navštívit a já už dopředu oznamovala, že bych ráda ochutnala něco podivného. A taky že jsem ochutnala, cosi poněkud slizovité konzistence s jemnou chutí banánů a oříšků. Zajímavý chuťový zážitek. Chutnalo mi to. To víte, já (jakožto neznalec chia semínek a podobných neobvykle vyhlížejících surovin) ráda ochutnávám. Aby ten recept byl opravdu vitariánský, bude to chtít vyrobit ořechové mléko. Hezky vám to vysvětlí třeba Cruelty Free Hedgehogs.

Chia puding s banánem (4 porce)

  • 50 g semínek chia
  • 475 ml ořechového mléka
  • 2 lžíce (40 g) medu /sirupu z agáve
  • 2 zralé banány
  • Špetka skořice a pár jahod na ozdobení

Semínka chia dejte do misky, přidejte med, zalijte ořechovým mlékem a a nechejte 10 minut odstát. Promíchejte a nechejte 4 - 6 hodin v lednici. Kousek banánu si nechejte na ozdobu, pudink dejte do mixéru společně s banánem a rozmixujte dohladka (banán, ne semínka, ta tam zůstanou vcelku). Nakonec posypejte skořicí a ozdobte jahodami.

Newsletter Děvčete u plotny

Přihlašte se k mému newsletteru plnému střípků z mého každodenního života, který vám dorazí jednou za měsíc. A taky dostanete 10% slevu na nákup v mém e-shopu.

Odesláním formuláře souhlasím, že Děvče u plotny uloží a zpracuje mé údaje. Svůj souhlas i odběr novinek můžu kdykoliv zrušit.