Vánoční dárky na poslední chvíli

Vánoce už jsou za dveřmi, já vím. Ale myslím, že spousta z nás začíná shánět dárky někdy v polovině prosince. Proto jsem se rozhodla sepsat pár věcí, které k Vánocům udělají radost.

Mám ráda dárky, které jsou praktické. Nemám ráda dárky, které si postavím na poličku, říkám jim lapače prachu. Podle těchto zásad jsem se orientovala i při svém výběru a zahrnula jsem do něj věci, které jsou praktické a krásné zároveň, přesně jak to mám ráda.

Pro kuchtíky a kuchtičky

1. Zástěra od děvčete u plotny – ručně šité zástěry z krásných látek, kvůli kterým se budete těšit na čas strávený v kuchyni.

2. Plátěná taška Děvče u plotny – látka ušitá z kvalitní bavlny, která toho s váni prožije opravdu hodně. Sama ji testuju už rok a půl a stále drží. Myslím, že nemusí být určená jen pro čtenářky blogu, ale pro každého, kdo rád vaří.

3. Keramický levandulový džbánek – ručně vyráběná keramika, která má lehounce nafialovělý odstín. Každý kousek je maličko jiný a v tom je její krása.

4. Lomelino’s Cakes - kuchařka od mé oblíbené švédské blogerky Lindy Lomelino, ve které jsou recepty na samé dobré dorty.

5. Prkénko – bytelné a krásné zároveň, tohle prkénko prostě nejde nezamilovat si.

Něco na zub

6. Arašídové pralinky – pusťte se do výroby pralinek pro své nejbližší.

7. Oříšková granola – nebo jim upečte vlastní granolu, ať mají co snídat.

8. Čokoláda Callebaut – kilo čokolády je snad ten nejlepší dárek na světě!

9. Vanilkové lusky – dobrých věcí k jídlu není nikdy dost a při pečení nedám bez vanilky ani ránu. Tuhle mám navíc ozkoušenou.

Pro krásu

10. Sérum Flóra – olejové obličejové sérum s jemnou vůní růží od slovenské značky přírodní kosmetiky Mylo.

11. Rakytníková mast – brněnská přírodní značka Naturinka míchá ty nejlepší zimní masti na obličej i celé tělo. Rakytníková je moje oblíbená.

12. Mýdlo na obličej s aktivním uhlím – veganské a ručně vyráběné mýdlo od britské značky Ravenscourt Apothecary. Vypadá jako ze žurnálu a opravdu funguje.

13. 100% Pure kávový oční krém – krém, který zachrání vaše očka po probdělé noci.

Něco praktického

14. Látkové sáčky na ovoce – jestli chcete být ekologičtí, doporučuji pořídit si látkové sáčky na ovoce. A jestli umíte šít, vyrobte si je ze staré záclony.

15. Hodinky Komono – kvalitní a stylové hodinky na dámskou i pánskou ručku.

16. Diář Moleskine – nejlepší diář. Minimalistický, funkční a můj oblíbený.

17. Shopper – velká kožená taška najde využití vždycky.

DORTY & FIKA, sladká švédská kuchařka

Moje kuchařky jsou plné těch nejlepších receptů, které znám.

Objednávky kuchařek Dorty a Fika