Švédské zasněné sušenky - drömmar

Řekla jsem si, že vám na blog přidám pár receptů ze své FIKY, sladké švédské kuchařky. První vlaštovkou jsou drömmar, sušenky lehoučké a nadýchané jako sen. Na první pohled vypadají docela obyčejně, ale rozplynou se vám na jazyku. Schválně si je upečte!

Švédské zasněné sušenky - drömmar

Na 30 kousků

 • 50 g másla v pokojové teplotě 
 • 120 g krupicového cukru 
 • 1 lžíce vanilkového cukru
 • 50 ml slunečnicového oleje
 • 120 g hladké mouky
 • 2 lžičky prášku do pečiva
 1. Troubu předehřejte na 150 °C a dva plechy na pečení vyložte pečicím papírem.
 2. Máslo, krupicový a vanilkový cukr utřete do běla. Přidejte olej a promíchejte.
 3. Mouku smíchejte s práškem do pečiva, prosijte ji a vmíchejte do těsta. Pokud se vám těsto zdá suché, po lžících přidávejte ledovou vodu a vždy důkladně zapracujte.
 4. Z těsta tvarujte kuličky o průměru 2 centimetry, skládejte na plechy a dlaní je mírně zploštěte. Nechávejte mezi nimi větší rozestupy, kuličky se během pečení roztečou. 
 5. Sušenky pečte 25 minut, dokud nezačnou lehce zlátnout u okrajů. Během pečení neotvírejte troubu, jinak se uprostřed propadnou.
 6. Hotové sušenky nechejte vychladnout na plechu a skladujte je ve vzduchotěsné nádobě.  

Newsletter Děvčete u plotny

Přihlašte se k mému newsletteru plnému střípků z mého každodenního života, který vám dorazí jednou za měsíc. A taky dostanete 10% slevu na nákup v mém e-shopu.

Odesláním formuláře souhlasím, že Děvče u plotny uloží a zpracuje mé údaje. Svůj souhlas i odběr novinek můžu kdykoliv zrušit.